Nowości, wydarzenia, opinie

 Brokers Union dołącza do międzynarodowej PIB Group

Z dniem 27.01.2022 roku staliśmy się częścią jednej z największych w Europie, niezależnych grup brokerskich PIB Group z centralną w Londynie. To kolejna zrealizowana inwestycja PIB Group na polskim rynku, po zeszłorocznej transakcji z WDB S.A. W kwestiach technicznych, związanych z inwestycją podkreślamy, że zarówno Zarząd Brokers Union, zespół, marka, jak i operacyjny model funkcjonowania, pozostają bez zmian. Brokers Union sp. z o.o. uzupełni i wzmocni ofertę WDB S.A., która realizuje przyjętą strategię konsolidacji polskiego rynku brokerów ubezpieczeniowych.

O wspólnych działaniach w strukturach PIB Group wypowiedział się nasz Prezes, Filip Rybacki:

„Bardzo się cieszę, że wspólnie z WDB S.A. jesteśmy teraz częścią międzynarodowej grupy PIB. To kolejny, olbrzymi krok w rozwoju naszej spółki w kierunku budowania silnej i konkurencyjnej marki na polskim i zagranicznych rynkach. Jestem przekonany, że połączenie potencjału, wiedzy i doświadczenia przyniesie wymierne korzyści obu stronom. Jest to nie tylko szansa na rozwój biznesu, ale również ogromny zastrzyk energii i inspiracji gotowych wspierać codzienne działania. Najważniejszym dla nas zasobem są nasi pracownicy. Wierzę, że budujemy dla nich jeszcze większą przestrzeń dla rozwoju osobistego i zawodowego. Przed nami duże wyzwanie, ale również i motywacja do poszukiwania nowych możliwości rozwoju.”

Każda ze spółek skorzysta na współpracy, czerpiąc zarówno z transferu wiedzy, doświadczeń jak i skonsolidowanego portfela klientów. Dostęp do międzynarodowych rozwiązań ubezpieczeniowych pozwoli skutecznie odpowiedzieć na zmieniające się uwarunkowania rynku oraz rosnące oczekiwania klientów.

Inwestycję skomentował również Prezes Zarządu WDB S.A, Mariusz Muszyński:

„Wejście Brokers Union do PIB Group i ścisła współpraca z WDB zaowocują znacznym wzmocnieniem kompetencji obsługowych polskich struktur grupy. Szczególna synergia pojawi się w obszarach ubezpieczeń majątkowych i grupowych programów na życie. Dodatkową wartością będzie duże doświadczenie Brokers Union w obsłudze zapytań organizowanych w formie przetargów publicznych. Fakt, że spółka podobnie jak WDB ma swoją siedzibę we Wrocławiu, bez wątpienia przyczyni się do budowy silnego ośrodka kompetencji brokerskich w stolicy Dolnego Śląska. Ogromnie cieszę się na współpracę z Filipem, Patrycją oraz ich fantastycznym zespołem. Szczególne podziękowania dla panów Grzegorza Dzika, Jakuba Dzika oraz wszystkich osób z grupy IMPEL za profesjonalizm i zaangażowanie w proces due diligence.”

Dołączenie Brokers Union to zapowiedź kolejnych inwestycji PIB Group, koordynowanych przez WDB S.A. w ramach konsolidacji brokerów na polskim rynku.